Уважаемые посетители сайта!
Все декларации заполняются уполномоченными представителями учреждения ПМП в онлайн форме на сайте https://reform.helsi.me . Обратитесь в медучреждение, где работает терапевт, педиатр или семейный врач, с которым вы хотите подписать декларацию. С собой нужно иметь паспорт, налоговый номер и мобильный телефон. Если вы подписываете декларацию с педиатром или семейным врачом для ребенка, то возьмите также свидетельство о рождении ребенка.
Ваши данные и контактный телефон внесут в систему «Электронное здоровье». Это сделает уполномоченное лицо заведения ПМП: в разных медучреждениях это может быть либо регистратор, или медсестра, или врач и тому подобное.
Если все правильно, уполномоченное лицо медучреждения распечатывает из системы «Электронное здоровье» еще один экземпляр декларации. Пациент подписывает 2 экземпляра декларации
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення Декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги
-
Ця Інструкція визначає порядок заповнення Декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги (далі – Декларації).
-
Декларація є підтвердженням наміру пацієнта скористатися своїми правами за договором про закупівлю послуг первинної медичної допомоги, що укладений між головним розпорядником бюджетних коштів та відповідним суб’єктом надання первинної медичної допомоги.
-
Декларація підтверджує вибір пацієнтом лікаря з надання первинної медичної допомоги.
-
Декларація набирає чинності з моменту підписання її пацієнтом, законним представником, опікуном чи піклувальником та лікарем з надання первинної медичної допомоги.
-
Декларація формується для кожного пацієнта. У разі зміни пацієнтом лікаря з надання первинної медичної допомоги для пацієнта формується нова Декларація. З моменту підписання пацієнтом нової Декларації попередня втрачає чинність.
-
Декларація формується та заповнюється лікарем з надання первинної медичної допомоги або іншою особою, уповноваженою на це суб’єктом надання первинної медичної допомоги.
-
Декларація заповнюється машинописом або друкованими літерами від руки чорнилами.
-
Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, що стосуються адрес електронної пошти.
-
Декларація заповнюється у двох примірниках: для пацієнта та суб’єкта надання первинної медичної допомоги.
-
Суб’єкт надання первинної медичної допомоги зобов’язаний зберігати Декларації протягом 5 років з дати набрання чинності.
-
Усі пункти декларації, що позначені символом «*», – обов’язкові для заповнення.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пунктах 1-3: зазначаються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) згідно з даними чинного паспорту або свідоцтва про народження пацієнта.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пунктах 4-6: зазначаються
стать – підкреслити або обвести Ч для чоловічої, Ж – для жіночої;
місце народження – зазначається назва країни та населеного пункту;
дата народження – зазначається числами у послідовності: день, місяць, рік народження. Для позначення року народження використовується чотирьохзначна числова послідовність.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 7: зазначаються серія та номер паспорту для паспорту в формі книжечки або номер запису для паспорту у формі картки. Для осіб, що не досягли 14 років, – серія та номер свідоцтва про народження.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 8: зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків. Цей пункт не заповнюється в Декларації пацієнта, який через свої релігійні або інші переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про що є відповідна відмітка в паспорті пацієнта.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 9: зазначаються, за бажанням пацієнта, дані додаткових документів, які містять образ обличчя пацієнта, та за допомогою яких він бажає ідентифікуватися під час подальшого відвідування лікаря з надання первинної медичної допомоги. Документ дозволяє ідентифікувати лише в тому випадку, якщо вказано тип документу згідно з його офіційною назвою, номер або серію та номер документу, дату його видачі або строк дії. До таких документів зокрема відносяться: посвідчення водія, закордонний паспорт, посвідка на тимчасове проживання, посвідка біженця та інші документи згідно з чинним законодавством.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 10: зазначається номер телефону. Рекомендовано зазначати номер мобільного телефону.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 11: зазначається адреса електронної пошти пацієнта, за наявності.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 12 (підпункти 12.1–12.6): зазначаються дані особи, яка є законним представником, опікуном чи піклувальником пацієнта. У підпунктах 12.1–12.3 зазначаються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) згідно з даними чинного паспорту законного представника, опікуна чи піклувальника пацієнта. У підпункті 12.4 зазначаються дані паспорту законного представника, опікуна чи піклувальника (серія та номер паспорту для паспорту у формі книжечки або номер запису – для паспорту у формі картки). У підпункті 12.5 зазначається дата народження (числами у послідовності: день, місяць, рік народження) законного представника, опікуна чи піклувальника пацієнта. У підпункті 12.6 зазначається Реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) законного представника, опікуна чи піклувальника пацієнта.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 13 (підпункти 13.1–13.5): зазначається адреса зареєстрованого місця проживання пацієнта:
у підпункті 13.1 зазначається поштовий індекс;
у підпункті 13.2 зазначається назва вулиці, провулка, площі, бульвару, проспекту, проїзду, узвозу тощо;
у підпункті 13.3 зазначається номер будинку та квартири (за наявності);
у підпункті 13.4 зазначається назва населеного пункту;
у підпункті 13.5 зазначається назва області (Автономна Республіка Крим, місто Київ, місто Севастополь).
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 14 (підпункти 14.1–14.5): зазначається адреса для надання допомоги за фактичним місцем проживання (перебування), якщо воно не збігається із зареєстрованим місцем проживання пацієнта. Підпункти 14.1–14.5 заповнюються аналогічно до підпунктів 13.1–13.5.
-
Якщо пацієнт відмовляється від надання первинної медичної допомоги за місцем проживання (перебування), він має поставити свій підпис навпроти пункту 14.6.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 15: зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та контактний номер телефону особи, якій необхідно телефонувати на випадок екстреної ситуації з пацієнтом.
-
У розділі І. Дані пацієнта у пункті 16: зазначається слово-пароль для ідентифікації пацієнта по телефону (наприклад, дівоче прізвище матері).
-
У розділі ІІ. Дані лікаря: зазначаються прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) згідно з даними чинного паспорту обраного лікаря, адреса місця надання первинної медичної допомоги, номер телефону та адреса електронної пошти (за наявності) для запису на прийом.
-
У розділі ІІІ. Дані виконавця: зазначаються найменування суб’єкта надання первинної медичної допомоги (повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) фізичної особи-підприємця), зареєстроване місцезнаходження юридичної особи або зареєстроване місце проживання фізичної особи-підприємця, ідентифікаційний код юридичної особи (код ЄДР) або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця, серія, номер та дата видачі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, номер телефону суб’єкта надання первинної медичної допомоги.